1.-7.9.2014
Tento týden a i další se nesly v duchu hledání nového ubytka. Pan domácí mi oznámil, že cena bude v zimě vyšší, což jsem čekal, ale nečekal jsem až tak moc. Takže jsem trávil na netu až nezdravě moc času a projížděl Facebook či Craiglist. Majitelé baráků teď mají parádní postavení – venku jsou stovky lidí hledající ubytko a volných baráků k pronájmu je pár desítek. Bavil jsem se s domácím a říkal mi, že po Olympiádě 2010 byl v roce 2011 útlum, protože najednou bylo zde mnoho nových baráků k pronájmu, ale od té doby to opět každým rokem je lepší a lepší.
8.-14.9.2014
Další týden a opět hlavní aktivita je v hledání nového ubytka, ale stále bez úspěchu. No uvidíme, jak to dopadne. V práci je nyní tzv. „mrtvá sezóna“. Je konec léta a čeká se na začátek zimní sezóny, která většinou začíná ke konci listopadu (dle počasí a sněhu). Takže to znamená jediné – sem tam jsme na střídačku posílání již po cca 3-4 hodinách domů. Ale vynahradíme si to v zimě, kdy to bude non-stop akce. 🙂 V sobotu jsem měl supr dopolední akci. Kolega z práce od taty má dobrého přítele ve Vancouveru, takže jsem dostal kontakt a tuto sobotu dorazila na mašině návštěva. Cílem byla Peak 2 peak lanovka.
Co to je? Ve Whistleru byly a pořád jsou 2 hory – Blackcomb a Whistler. A to si tak tady řeknou, co tak natáhnout lanovku mezi nimi. Tak 2 roky do toho bušili, jen co je pravda a postavili něco, co překonalo 3 světové rekordy v této oblasti:
1. nejdelší nepodporované rozpětí (vzdálenost mezi 2 stožáry) – 3 km
2. nejvyšší lanovka tohoto typu – nad údolím je kabina ve výšce 436 m
3. nejdelší kontinuální lanovkový systém – dohromady 8 850 m – takže jedna trasa má cca 4,4 km
Takže opravdu mazec – nepochopím, jak to stavěli, to mi fakt hlava nebere. 🙂 Nejprve se klasickou kabinovkou dostanete na skoro vrchol jedné z hor a pak již hurá do červené kabinky a přes údolí na druhou. Jak jednoduché, že? 🙂
Výhledy byly luxus, poprvé jsem viděl celé údolí s Whistlerem ze shora.